русский українська english
поки немає активних опитувань

результати попередніх опитувань

Новини

НовиниRSS

Патріарх Філарет хоче зберегти патріархат

Патріарх Філарет хоче зберегти патріархат
15 травня 2019 г.
Патріарх Філарет хоче зберегти Українську православну церкву Київського патріархату і розділити обов’язки з митрополитом Епіфанієм.

На прес-конференції він заявив, що зараз Церкву, яку він створив, хочуть знищити - Українська правда.

"Московський патріарх бореться зі мною з 1992 року і не може перемогти – тепер взялися за це свої сили, з якими я будував Київський патріархат. Але не виступають відкрито проти патріарха Філарета… але кажуть, що Київський патріархат нам не потрібен", – обурився Філарет (у миру Денисенко).

"Руйнуєте те, що Ви створили, що привело до надання томосу. Бо якби не було Київського патріархату, ніякого б томосу не було", – додав він.

Патріарх сказав, що ліквідацію УПЦ КП виправдовують потребою визнання іншими церквами, але "ніхто з інших церков не визнає" і навіть ті церкви, які до томосу схилялися, що вони визнають Українську православну церкву автокефальною, тепер "відмовляються – не відкрито, а під різними приводами", і "молитовного єднання немає".

"І поки що ми не бачимо шляхів, які б привели до визнання", – заявив Філарет.

"Причин невизнання багато, але головна причина – Москва. І в Україні вона діє, але вже не через Московський патріархат, а через нас же, коли наші архієреї виступають проти того, що вони створили" – додав він..

Філарет заявив: "Наше завдання – зберегти єдність Української православної церкви, зберегти Київський патріархат. Але зберегти його тільки в Україні поки що, тому що ми отримали томос як Київська митрополія"

"Для ззовні ми сьогодні є митрополія, але ми незадоволені цим, у нас перспективи – утворення і визнання Київського патріархату у майбутньому. І вселенський патріархату не відмовляється від цього… Але для того, щоб ставити питання про визнання Київського патріархату, треба об'єднатися", – додав він.

Філарет також сказав: "Якщо українська церква відмовиться від статусу патріархату, то в Україні буде лише один патріархат – Московський, і ім'я патріарха Кирила буде звучати усюди, а ім'я київського патріарха не буде. І ми самі ліквідуємо поминання київського патріарха по Україні"

Він додав, що й Українська греко-католицька церква домагається визнання патріархатом.

"Поминають греко-католицького патріарха Святослава, а київського патріарха нема. Розумно це? 30 років боролися за створення Київського патріархату, а тепер хочемо відмовитися. Майбутнє – за київським патріархатом в Україні… Цього вимагає існування незалежної держави", – заявив патріарх.

Він наголосив, що незалежна держава не може існувати без незалежної церкви – і в цьому плані Україна йде шляхом інших держав.

"Ми нічого іншого не хочемо, але своє не віддамо" – сказав Філарет.

"Ми будемо зберігати єдність, не будемо відмовлятися від Київського патріархату і будемо працювати над єдністю", – переконує він.


FM-TV

ВСЕ НОВОСТИ ПО-РУССКИ ЗДЕСЬ

ALL NEWS IN ENGLISH HERE

другие новости
Хакери зламали сайт ізраїльського телеканалу під час півфіналу Євробачення
15 травня 2019 г.
Хакери зламали сайт ізраїльського телеканалу під час
півфіналу Євробачення...
Депутати збирають підписи за відставку Луценка
15 травня 2019 г.
Депутати збирають підписи за відставку Луценка...
Інтеграція України до енергоринку ЄС: уряд схвалив важливий законопроект
15 травня 2019 г.
Кабмін схвалив проект закону про внесення змін і доповнень
до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС...
В Кремлі відреагували на нові санкції згадкою про інавгурацію Зеленського
15 травня 2019 г.
В Кремлі відреагували на нові санкції згадкою про
інавгурацію Зеленського...
Радник Порошенка прокоментував можливість відкликання томосу
15 травня 2019 г.
Радник Порошенка прокоментував можливість відкликання
томосу...
Політв'язня Бекірова повернули з клініки у СІЗО
15 травня 2019 г.
Політв'язня Бекірова повернули з клініки у СІЗО...
Нафтогаз готує ГТС до можливого припинення транзиту
15 травня 2019 г.
Нафтогаз готує ГТС до можливого припинення транзиту...
Патріарх Філарет хоче керувати Православною церквою в Україні
15 травня 2019 г.
Філарет вимагає влади в Україні – каже, без цього єдності
не буде...
ОБСЄ зафіксувала 20 "Градів" недалеко від Луганська
15 травня 2019 г.
ОБСЄ зафіксувала 20 "Градів" недалеко від Луганська...
Уряд розширив санкції проти Росії
15 травня 2019 г.
Уряд розширив санкції проти Росії...
 
Хіт-паради
новинка

Головна | Про нас | Новини | Блоги ведучих FM-TV | Радіостанціям | Телекомпаніям | Публічні люди | Фанатам | Для ЗМІ | Партнери