русский українська english
поки немає активних опитувань

результати попередніх опитувань

Новини

НовиниRSS

Меджліс готовий добиватися деокупації Криму всіма законними способами (заява)

Меджліс готовий добиватися деокупації Криму всіма законними способами (заява)
26 лютого 2020 г.
Меджліс кримськотатарського народу готовий і далі добиватися якнайшвидшої деокупації Криму всіма формами діяльності у межах законодавства України і міжнародного права.

Про це йдеться в заяві Меджлісу в зв'язку з Днем кримського опору російській окупації, текст якої оприлюднив у Facebook голова Меджлісу Рефат Чубаров.

"Шість років тому, 26 лютого 2014 року, близько 20 тисяч жителів Криму, на заклик Меджлісу кримськотатарського народу, провели мирну акцію - мітинг біля будівлі Верховної Ради Криму на підтримку збереження територіальної цілісності України і недопущення схвалення Верховною Радою Автономної Республіки Крим рішень, які могли б дестабілізувати громадсько-політичну ситуацію в автономії", - йдеться в заяві.

Заява підписана Чубаровим і прийнята в порядку надзвичайного режиму діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, введеного 26 квітня 2016 року. Далі подаємо її текст повністю:

"26 лютого 2014 року учасники мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України, своєю рішучістю і мужністю продемонстрували категоричне неприйняття більшістю жителів Криму будь-яких ідей щодо відторгнення Криму від України і не дозволили проросійській частині депутатів Верховної Ради АРК зімітувати очікувані Москвою дії, що повинні були використані Росією як такі, що мали б виправдати вже заплановане нею захоплення Криму.

Громадянське суспільство Криму, не дозволивши 26 лютого 2014 року проросійським політикам увергнути Крим в хаос і громадянське протистояння, чекало рішучих дій, спрямованих проти сепаратизму, з боку правоохоронних і спеціальних органів України.

Неприпустима в умовах загрози зовнішньої агресії бездіяльність органів державної влади і управління України, обумовлене внутрішньою боротьбою політичних сил і їх лідерів за розподіл посад і міністерств, дозволили спецслужбам Росії приступити в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року до прямих дій із захоплення стратегічних об'єктів Криму силами Чорноморського військового флоту Росії, які базувалися на півострові і, одночасно, приступити до перекидання додаткових військових підрозділів з території Росії.

Тимчасова окупація Криму та спроба його анексії, що тривають вже 6 років, є актом кричущого порушення Російською Федерацією норм і принципів міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності України.

У тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму відбуваються масові злочини проти жителів Криму, зокрема вбивства, розкрадання, насильницькі зникнення, політично мотивовані переслідування, дискримінації, утиски, залякування, насильство, довільні затримання і арешти, тортури і жорстоке поводження, зокрема з метою домогтися свідчень, і розміщення в психіатричні стаціонари, примусове переміщення або депортації з Криму до Російської Федерації, а також зафіксовані посягання на інші основні свободи, включаючи свободу висловлення думок, свободу релігії або переконань, свободу асоціації та право на мирні зібрання.

Російські окупанти піддають особливому переслідуванню кримськотатарський народ - корінний народ Криму.

Російська Федерація заохочує політику і реалізує практику, спрямовані на зміну демографічного та етнічного складу Криму, з одного боку, витісняючи за межі Криму кримських татар - корінний народ півострова, з іншого - переміщаючи частину свого власного цивільного населення на окуповану нею територію Криму.

Шість років тимчасової окупації Криму не зломили волю кримськотатарського народу і значної частини жителів Криму різних національностей. Вони залишаються вірними Українській державі і відданими своїй землі, організовуючи мирні ненасильницькі акції опору російським окупантам.

Слід також зазначити, що розвиток звільненого від російської окупації Криму пов'язується з визначенням його статусу як кримськотатарської національно-територіальної автономії у складі Української держави.

Меджліс кримськотатарського народу як виконавчо-представницький орган Курултаю кримськотатарського народу і Курултай як вищий представницький орган кримськотатарського народу, залишаються єдиними повноважними органами національного самоврядування кримськотатарського народу як корінного народу в Україні, та лише вони мають право виступати від імені кримськотатарського народу і представляти його інтереси як усередині України, включаючи тимчасово окупований Крим, так і за його межами.

Меджліс кримськотатарського народу в своїй діяльності і з метою якнайшвидшої деокупації Криму і відновлення територіальної цілісності України в рамках її міжнародно-визнаних кордонів виходить з важливості постійної взаємодії і співпраці з вищими органами державної влади і управління України - Президентом України, Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України, а також з політичними партіями та громадськими організаціями України, міжнародними організаціями, політичними і громадськими діячами в різних країнах.

З нагоди Дня кримського опору російській окупації Меджліс кримськотатарського народу звертається зі словами особливої вдячності і підтримки до кримськотатарського народу та всіх мешканців тимчасово окупованого Криму, які зберігають вірність Українській державі.

Меджліс кримськотатарського народу запевняє про свою рішучість і готовність й далі слідувати всім формам діяльності у межах законодавства України і міжнародного права з метою якнайшвидшої деокупації Криму.

Крим - це Україна! Слава Україні!"



FM-TV

ВСЕ НОВОСТИ ПО-РУССКИ ЗДЕСЬ

ALL NEWS IN ENGLISH HERE

другие новости
Мінінфраструктури планує встановити зарядки для електрокарів на головних магістралях
26 лютого 2020 г.
Мінінфраструктури планує встановити зарядки для
електрокарів на головних магістралях...
Повернення Криму – це частина національної ідеї українців
26 лютого 2020 г.
Повернення Криму – це частина національної ідеї
українців...
Кабмін пропонує доплачувати по 500 гривень за пізній вихід на пенсію окремим категоріям
26 лютого 2020 г.
Кабмін пропонує доплачувати по 500 гривень за пізній
вихід на пенсію окремим категоріям...
Тести не виявили коронавірусу в евакуйованих українців – МОЗ
26 лютого 2020 г.
Тести не виявили коронавірусу в евакуйованих українців – МОЗ...
У Мінветеранів назвали три напрямки стратегії реінтеграції Криму
26 лютого 2020 г.
У Мінветеранів назвали три напрямки стратегії реінтеграції Криму...
Україна вводить 50% мита на імпорт сталевої продукції з Росії
26 лютого 2020 г.
Україна вводить 50% мита на імпорт сталевої продукції з Росії...
Під Офісом Президента чоловік вчинив спробу самоспалення (відео)
26 лютого 2020 г.
Під Офісом Президента чоловік вчинив спробу самоспалення...
США продовжили на рік антиросійські санкції через агресію проти України
26 лютого 2020 г.
США продовжили на рік антиросійські санкції через агресію проти України...
На Донбасі внаслідок підриву загинув військовий
26 лютого 2020 г.
На Донбасі внаслідок підриву загинув військовий...
Уряд роздаватиме стипендії на лінії зіткнення на Донбасі
26 лютого 2020 г.
Уряд роздаватиме стипендії на лінії зіткнення на Донбасі...
 
Хіт-паради
новинка

Головна | Про нас | Новини | Блоги ведучих FM-TV | Радіостанціям | Телекомпаніям | Публічні люди | Фанатам | Для ЗМІ | Партнери