Про це свідчать результати "Опитування про умови банківського кредитування" за ІІІ квартал 2020 року, проведеного з 18 червня по 9 липня 2020 року, повідомляє пресслужба Національного банку.
"У квітні-червні 2020 року на тлі продовження коронакризи попит бізнесу на кредити майже не змінився, якщо порівняти з минулим кварталом, показавши лише певне зростання з боку малих та середніх підприємств (МСП). Тут ключовими чинниками стали реструктуризація боргу, здешевлення вартості кредитів, потреба в запасах коштів та обіговому капіталі. З боку великих підприємств головними чинниками зниження попиту стали зменшення їх потреб у запасах коштів, обіговому капіталі та капітальних інвестиціях", - йдеться в повідомленні.
Так само знижувався і попит населення на кредити, зокрема, на споживчі позики. Водночас інтерес до кредитування і для населення, і для бізнесу підтримувало подальше зниження ставок за кредитами. Така тенденція триває вже четвертий квартал поспіль.
Водночас, у другому кварталі банки продовжили посилювати стандарти кредитування (внутрішні нормативи та критерії, якими керується банк у своїй кредитній політиці), цей процес триває другий квартал поспіль. Коли йдеться про кредити для бізнесу, таке посилення пов’язане з негативними курсовими та економічними очікуваннями банків, а щодо кредитів населенню – з очікуваннями погіршення платоспроможності позичальників і зниженням загальної економічної активності в країні.
FM-TV
ВСЕ НОВОСТИ ПО-РУССКИ ЗДЕСЬ
ALL NEWS IN ENGLISH HERE