русский українська english
поки немає активних опитувань

результати попередніх опитувань

Новини

Головні новиниRSS

Зеленський придумав покарання для "злодіїв у законі"

Зеленський придумав покарання для "злодіїв у законі"
3 грудня 2019 г.
Президент Володимир Зеленський пропонує запровадити кримінальну відповідальність за створення злочинних спільнот, участь у них та керівництво ними.

Джерело: сайт глави держави, законопроєкт №2513, зареєстрований у парламенті

Дослівно: "Ініційований президентом законопроект передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі "злодія у законі", створення та участь у злочинних спільнотах тощо".

Деталі: Внесений Зеленським проєкт закону пропонує внести зміни до Кримінального кодексу. Зокрема до термінів "організована група" та "злочинна організація" додається поняття "злочинна спільнота" та визначається відповідальність за злочини, вчинені нею.

Злочин визнається вчиненим злочинною спільнотою, якщо він скоєний стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), учасником, організатором, керівником та/або координатором якої є "злодій у законі".

"Злодієм у законі" визнається особа, яка дотримується притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, керує, координує та/або організовує діяльність злочинної спільноти чи її частини або є учасником такої спільноти".

Створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою, – караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років.

Пропонується, що перебування особи в статусі "злодій у законі" каратиметься позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з конфіскацією майна.

За організацію і проведення сходки представників злочинних організацій чи злочинних спільнот з метою розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій злочинних організацій чи злочинних спільнот, а так само сприяння в її проведенні або керівництво такою зустріччю (сходкою), – караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Водночас від кримінальної відповідальності звільняється особа, якщо вона добровільно і до початку зустрічі (сходки) заявила про її учасників та точні місце і час її проведення.

У мотиваційній частині згадується досвід Грузії, яка ввела в своє законодавство відповідні юридичні конструкції і це сприяло зменшенню тиску "кримінальних еліт" на економічні та політичні процеси та відтоку "злодіїв у законі" з Грузії до інших держав, де не встановлена подібна кримінальна відповідальність.

Чому це важливо: Однією з держав, куди з Грузії попрямували "злодії в законі", стала Україна. Зокрема в 2018 році правоохоронці видворили з України 11 злодіїв у законі. Тодішній голова Нацполіції Сергій Князєв скаржився, що злочинці знаходять вихід із ситуації: змінюють документи в державах, де мають громадянство, та знову намагаються проникнути в Україну. "Як то кажуть: ми їх у ворота, а вони у вікно. Інколи доходить до абсурду", – зазначав Князєв.

FM-TV

ВСЕ НОВОСТИ ПО-РУССКИ ЗДЕСЬ

ALL NEWS IN ENGLISH HERE


другие новости
Садовий оскаржив заставу в мільйон
3 грудня 2019 г.
Садовий оскаржив рішення ВАС, який обрав йому запобіжний
захід у вигляді застави в 1,5 мільйона гривень...
Зеленський скликав РНБО перед "нормандською зустріччю"  - Аваков
3 грудня 2019 г.
Зеленський скликав РНБО перед "нормандською зустріччю"...
Жеваго оголосили у міжнародний розшук
3 грудня 2019 г.
Жеваго оголосили у міжнародний розшук...
У Раді оголосили про виключення трьох "слуг народу" з фракції
3 грудня 2019 г.
У Раді оголосили про виключення трьох "слуг народу" з
фракції...
Банки будуть зобов'язані розкрити повну інформацію про послуги – НБУ
3 грудня 2019 г.
Банки будуть зобов'язані розкрити повну інформацію про
послуги...
Прибуток "ДТЕК Енерго" Ахметова зріс на 85%
3 грудня 2019 г.
Прибуток "ДТЕК Енерго" Ріната Ахметова зріс на 85%...
У РФ розшукують Мосійчука, через напад на посольство
3 грудня 2019 г.
У РФ розшукують Мосійчука, через напад на посольство
Святкування Різдва: ПЦУ готова повернутися до 25 грудня, якщо підтримають віряни
3 грудня 2019 г.
Святкування Різдва: ПЦУ готова повернутися до 25 грудня, якщо підтримають віряни...
Рожкова заявляє про тиск на керівництво Нацбанку
3 грудня 2019 г.
Рожкова заявляє про тиск на керівництво Нацбанку...
Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР
3 грудня 2019 г.
Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР...

Головна | Про нас | Новини | Блоги ведучих FM-TV | Радіостанціям | Телекомпаніям | Публічні люди | Фанатам | Для ЗМІ | Партнери